בטעינה... בטעינה...

אדריכלות כפריית

אורתם אדריכלות ועיצוב פנים מתמחים באדריכלות כפריית על כל נדבכיו, החל מסגנונות בנייה משולבים, דרך חוקי תכנון במושבים, גם מצד המנהל וגם מצד חוקי היישוב.

אם אתם לפני בנייה נשמח לספק לכם ייעוץ אדריכלי,
לפרטים נוספים פנו אלינו בטלפון 08-850-3231 ונשמח לעזור

ישנם מספר חוקים חדשים אשר באים להקל ולעזור לבעלי משקים ביישובים, כיוון שכבר רבים לא מתעסקים בחקלאות מתירה המדינה להשתמש בקרקע לצרכים נוספים שעד לפני מספר שנים לא רבות היו בגדר איסור מוחלט.

זכויות הבנייה לכל משק במנהל ובוועדות היישובים השתנו ויש שינוי משמעותי בהבנה וברצון לבוא לקראת בעלי המשקים, באורתם מתמחים בנושא של זכויות בנייה על בוריו ובכך נוכל לנצל את זכויותיכם עד תום, בנוסף אורתם עובד בשת"פ עם עורך דין בתחום חוקי הבנייה והתכנון דבר שתורם ליכולתנו להפיק עבורך את המרב.

 

דוגמאות לחוקים החדשים שכל אחד מצריך לדעת לפני בנייה במשק – אדריכלות כפריית:

הוספת בית שלישי במשק, כבר מתחיל לקבל לגיטימציה, חשוב להבין שעד כה היה מותר 2 בתים + יחידת הורים, כיום יש יותר הבנה ש-2 בנים ממשיכים, ימשיכו לגור במשק ולכן מאפשרים בנייה של 3 בתים במשק אחד.

פל"ח – (פעילות לא חקלאית) – כמו שציינו כבר בתחילת המאמר, הרשויות היום מבינות שבעלי המשקים / הקרקעות אינם חקלאים, אולי הסבא היה חקלאי, במקרים יותר טובים אולי גם האבא, אבל הילדים עובדים במקצועות חופשיים כמו עו"ד, רואי חשבון, רפלקסולוגים, אדריכלים ועוד הרשימה ארוכה, במקרה כזה המנהל כיום מאפשר לבנות משרד לצורך העסק, דבר שהוא יחסית חדש ובעבר הלא רחוק היה לא חוקי בעליל.

דוגמא שלישית היא עניין של צימרים היום כל בעל משק יכול לקבל זכויות בנייה של עד 80 מ"ר לבניית צימרים במשק, הרחבה לגבי החוק: כל יחידת צימר יכולה להיות מקסימום 40 מ"ר, ז"א שאם אדם החליט שהוא רוצה לנצל את מקסימום הזכות שלו הוא יכול לבנות 2 צימרים של 40 מ"ר כ"א, או 3 צימרים בעלי שטח של 26.5 מ"ר כ"א וכדומה.

מילה לגבי קיבוצים, בקיבוצים כיום יש תהליך של שיוך, דהיינו, שאם הבית בעבר היה שייך לקיבוץ כיום הבית עובד ליידי בעל הקיבוץ המשוכן בנכס, זה חלק מתהליך הפרטה של קיבוצים שקיים כבר עשרות שנים.

אם אתם לפני בנייה ומחפשים אדריכל לאדריכלות כפריית נשמח לספק לכם ייעוץ אדריכלי.
לפרטים נוספים התקשרו 08-850-3231 ונשמח לעזור

Call Now Buttonהתקשר אלינו דילוג לתוכן