בטעינה... בטעינה...

ייעוץ אדריכלי למושבים וקיבוצים

לפני שאנחנו בכלל מתחילים לספר לכם על ייעוץ אדריכלי במושבים ובקיבוצים, קודם כל אנחנו רוצים להסביר שכיום יש חוקים ותקנות רבים שמטיבים עם בעלי הנחלות במושבים, ובקיבוצים, ומאפשרים לבנות ולהרחיב יותר מבעבר, לכן חשוב לקבל ייעוץ אדריכלי בתחילת תהליך (לא בנייה) התכנון.

משרד אדריכלים אורתם בעל ותק וידע רב בנושא ייעוץ אדריכלי למושבים וקיבוצים, בעזרתו תוכלו גם אתם לממש את מלאו הפוטנציאל בתהליכי התחדשות ובנייה בקיבוץ ובמושב.

אנו מציעים יעוץ אדריכלי להתמודדות עם החוקים והבירוקרטיה הקיימת היום, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית (מושב/קיבוץ או מועצה מקומית), בהתאם לתקנות המשתנות של רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) וגופי התכנון הארציים והמקומיים. שינויים שלהם השפעה ישירה ועקיפה ולעיתים נסתרת על תהליכי תכנון ואישורי פיתוח ובנייה בקיבוצים ובמושבים.

משרדנו הינו בעל ניסיון רב שנים בייעוץ אדריכלי, תכנון וליווי פרויקטים בקיבוצים ומושבים. אנו ערוכים לספק שירותי ייעוץ בתחום האדריכלות, המותאמים לבנייה הכפרית, פרטית, ציבורי, במושבים, בקיבוצים ובהרחבות. אנו באורתם, ממליצים לכם לפנות אלינו לייעוץ אדריכלי, לפני שאתם נוקטים בצעדים כלשהם בנושא פיתוח ובנייה פרטית וציבורית כאחד. פנו אלינו לטלפון – 08-850-3231. נשמח לקבוע לכם פגישת ייעוץ אדריכלי.

פרופיל הלקוח הפוטנציאלי לייעוץ אדריכלי 😉

אנו באורתם – משרד אדריכלים, סבורים שכל גורם ציבורי או אנשים פרטיים אשר בוחנים השקעה כספית נרחבת בתהליכי פיתוח ובנייה, במושבים ובקיבוצים חייב לנקוט בצעד מקדים לפני כל תהליך קבלת החלטות אשר בוחן ביצוע השקעות בתחום הבנייה והפיתוח. בין אם מדובר בבנייה פרטית למגורים, בנייה ציבורית, בנייה לצורכי חקלאות ובנייה ופיתוח למטרות שאינן חקלאיות. ייעוץ על ידי אדריכל בעל ניסיון בעבודה מול כל הגורמים המעורבים בתהליכים מורכבים אלה יבטיח לכם שלא תופתעו לאורך הדרך ואף תמצו עד תום את זכויותיכם שלעיתים אינכם מודעים לכך שקיימות אופציות שיטיבו עמכם.

מומלץ לפנות לייעוץ אדריכלי עוד לפני שמתחילים

לפני שאתם נוקטים בצעדים כלשהם, חשוב לדעת, לעיתים תכנון חובבני שאינו מקצועי עלול לגרום לקונפליקטים בין תהליכים ובהמשך ולגרום להוצאות מיותרות, לדוגמא: הגשת תוכניות ללא כתב כמויות מפורט, שתואם את הדרישות התקנים במושבים וקיבוצים בצורה מדויקת, ואף מניח את הדעת מבחינת תוספות וחריגות, עלול להביא לבעיות מימון עתידיות, עיכוב בתהליך הבנייה, ובמקרים קיצונים יכול לגרום למצב של שינוי התוכנית שלא בהתאם לרצון הלקוח.

יש לזכור כי עתודות הקרקע הינן המשאב היקר ביותר. ניצול נכון ויעיל של עתודות הקרקע של הקיבוץ והמושב, הן למטרות ציבוריות והן לרווחתו של הפרט יכול להשפיע באופן ישיר על ערך הקרקע, בין אם מדובר בנחלה במושב, חלקה ציבורית משותפת במושב או בקיבוץ או חלקה המיועדת לבנייה בקיבוץ המתחדש (המופרט). יחידת קרקע בהרחבה או יחידת קרקע בתוך הקו הכחול.

בכל מקרה, פיתוח ובנייה בעתודות הקרקע המוזכרות לעיל, נתונים לסבך אין סופי של חוקים ותקנות, שלא בהכרח מאפשרים למי שאינו מקצועי בתחום, להגיע למיצוי מירב האפשרויות הזמינות למי שעתיד להשקיע בתחום הבנייה והפיתוח בקיבוץ ובמושב.

אם בתחומי שיפוט עירוניים החוקים והתקנות של תהליכי התכנון והבנייה מורכבים ככל שיהיו, קבועים באופן יחסי. הרי בתחום ההתיישבות הכפרית (קיבוצים ומושבים) מתרחשים שינויים מרחיקי לכת חדשות לבקרים, כתוצאה מהשפעות עקיפות וישירות, של גורמים אינטרסנטיים, משחקי כוח, פוליטיקה, מצוקות הכרוכות בעתודות הקרקע, ולעיתים אף תהליכי חקיקה ויישום אכיפה מותאמת של גורמי שלטון מתחלפים.

מצב זה מצביע על כך, שראוי לפנות לייעוץ אדריכלי בעל ניסיון, בפעילות תכנונית וביצועית, של פרויקטים אדריכליים בתחומי הבנייה בקיבוצים ומושבים כפעולה ראשונית. על מנת שיסייעו בידכם להיערך באופן המיטבי ולבחור את דרך הפעולה והצעדים המתבקשים על מנת שתוכלו להגיע בסופו של תהליך הבנייה למקום הטוב ביותר עבורכם.


תחומי התמחות של משרד אדריכלים – אורתם

כפי שציינו, חוקים ותקנות בתחומי הבנייה והפיתוח בקיבוצים ובמושבים משתנים באופן תדיר. הן של הגופים המחוקקים והן של הרשות המבצעת והזרועות הביצועיות שלה. רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וכן ועדות התכנון והבנייה האזוריות והמקומיות. ניתן להגיד, כי רק מי שפעיל ועוסק באופן תמידי ולאורך שנים, בתכנון אדריכלי, בתחום הבנייה בקיבוצים ומושבים. מכיר הן את החוקים והתקנות העדכניות והן את ההשלכות המיידיות וארוכות הטווח שיש להן על כל תושב ותושב ואף על גורמים ציבוריים העוסקים בתכנון בניה חדשה בתחומים השונים, משק, מסחר, תעשייה ומגורים בתחומי הישוב והרחבותיו.

אנו מתמחים בייעוץ אדריכלי בקיבוצים ומושבים בנושאים הבאים:

  • חוקי מינהל רמ"י ביחס למושבים עם דגש על השלכות לבעלי משקים ונחלות. צעדים הכרחיים לניצול מיטבי של זכויות לשטחי בנייה בהווה וסיכויים למימוש זכויות בעתיד.
  • תכנון וליווי לניצול מלא של זכויות בנייה לפעילות לא חקלאית (פל"ח) בנחלה. היערכות לעמידה בכל הדרישות של רמ"י על מנת לממש אופציות בניית פל"ח מיידית וכן פיתוח והשקעה לתשואה עתידית אופטימלית לביסוסו של המשק ולהבטחת עתידו של בעל הנחלה.
  • התמודדות עם מצבי אכיפה על פי תקנות חדשות המחייבים תהליכי הסדרה לבלימה ומניעת צווי הריסה בהווה ובעתיד למבנים קיימים במשק החקלאי או מבנים בנחלה שאינם לפעילות חקלאית.
  • זכויות בנייה ביישוב הקיבוצי. ניצול זכויות בנייה בתוך הקו הכחול ומימוש מלא של הזכויות גם מחוץ לקו הכחול במשק הקיבוצי. השלכות התשלום ודרישות רמ"י בתהליכי פיתוח התשתיות.
  • טכנולוגיות בנייה. ייעוץ אדריכלי לבנייה הכפרית ושילוב טכנולוגיות בנייה ירוקות בתהליכי התכנון לבנייה הפרטית והציבורית. כולל שילוב אמצעי בידוד תרמיים ואקוסטיים לצמצום צריכת אנרגיה תוך שילוב מקורות אנרגיה סולרית גם בבנייה פרטית.
  • בתהליך הייעוץ נתייחס לפן האקולוגי ולשינויי אקלים ונצביע על הדרך היעילה ביותר בה ניתן להתאים את התוכניות גם להשלכות הנגזרות משינויי האקלים אלו אך עדיין להציע פתרונות אדריכליים שישפרו באופן משמעותי את רמת החיים של דירי המבנה החדש.
  • נשקול ונבחן מה הוא כיוון הבנייה הרצוי. האם לבחור בטכנולוגיות בנייה רגילות או האם ניתן להשיג את מטרות הבנייה וייעוד המבנה גם בבנייה מתועשת או בנייה קלה שלהן יתרונות שונים.

ייעוץ אדריכלי למושבים וקיבוצים ע"י משרד אדריכלים אורתם, יאפשר גם לכם לממש את מלוא הפוטנציאל מתהליכי התחדשות ובנייה בקיבוץ ובמושב. אנו מציעים לכם יעוץ אדריכלי להתמודדות עם סבך החוקים, והתקנות המשתנות.

לפני שאתם נוקטים בצעדים כלשהם בנושא פיתוח ובנייה פרטית וציבורית כאחד. פנו אלינו לטלפון – 08-850-3231. נשמח לקבוע לכם פגישת ייעוץ אדריכלי

Call Now Buttonהתקשר אלינו דילוג לתוכן