בטעינה... בטעינה...

בניה ירוקה

מהי בניה ירוקה? בנייה ירוקה, המוכרת גם בשם בנייה בת קיימא, הינה שיטת בנייה המבוססת על שמירת איכות הסביבה תוך שימוש בחומרים אורגניים, ממוחזרים הידידותיים לסביבה והתורמים לשיפור איכות החיים בכלל, ורמת הבריאות בפרט של דיירי הבניין.

הבנייה הירוקה נוצרה מתוך הרצון לקיים איכות חיים בריאה בבית, זרימת אוויר נכונה ובריאה המתקיימת על ידי אלמנטים שונים של חומרי בנייה אורגניים, מיקום הבית בצורה הנכונה תוך ניצול מיקום השמש וכיוון משבי הרוח, בידוד תרמי איכותי ויעיל של קירות הבית, חלונות הבית, התקרה והגג לצורך חיסכון אופטימלי באנרגיה בעת קירור וחימום הבית.

מהי תסמונת הבניין החולה?

תסמונת הבניין החולה הינה תסמונת המבטאת תחושת אי נוחות כללית ולא מוסברת של דיירי בניין. מחקר של ארגון הבריאות העולמי הצביע על איכות אוויר ירודה בבניינים הקשורות לסירקולציה לא טובה של אוויר, שימוש בחומרי בנייה בעלי תרכובות אורגניות נדיפות אשר גרמו לזיהומים מקומיים, כגון עובש בקירות, וזרם אוויר כללי לא בריא לנשימה. בנייה ירוקה ביסודה חסכונית באנרגיה, יעילה, חדשנית, ומעניקה בריאות, שכשלעצמה מעניקה איכות חיים, ושהות נעימה בבית או בבניין.

מה ההבדל בין בניה רגילה לבניה ירוקה?

לדברי אדריכלים ומתכננים: "כבר שנים אנחנו מתכננים והיום נתנו לזה כותרת".
אך האמת היא שבניה ירוקה מבוססת על עקרונות ונושאים חדשניים ומקצועיים שחובה לקחת אותם בחשבון כבר בשלב הראשוני של התכנון, כדי לנצל את יתרונות הבניה הירוקה. להלן מספר עקרונות יסוד בבניה ירוקה: העמדת הבית תוך התחשבות בשושנת הרוחות, שימוש בחומרי בניה נכונים במעטפת הבית. תכנון פתחי הבנייה- חלונות ודלתות מחומרים חדשים המשפרים את הבידוד הטרמי. חסכון באנרגיה ע"י שיטות חדשניות במיזוג-אוויר. מערכות סולאריות להפקת חשמל. הפרדת מערכות מים ועוד.

אצלנו באורתם משרד אדריכלות בדרום, עוד משלב התכנון אנו נתכנן ונחסוך עבורכם כסף, על ידי יישום מוטיב החיסכון באנרגיה בניצול משאבי הטבע הטמון בשיטת הבנייה החדשנית – בנייה ירוקה.
לפרטים נוספים אודות אורתם משרד אדריכלים בדרום, ואודות שיטת הבנייה הירוקה,

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר
בטלפון 08-850-3231,
או השאירו פרטיכם בצור קשר שבאתר,
ואחד מנציגנו ישמח לחזור אליכם בהקדם.

Call Now Buttonהתקשר אלינו דילוג לתוכן