בטעינה... בטעינה...

אדריכלות בהתיישבות – קיבוצים מושבים והרחבות

משרד אדריכלות אורתם בראשות דקלה שלמה צעירי מספקים שירות אדריכלות עם התמחות באדריכלות בהתיישבות (מושבים וקיבוצים בהרחבות), אנו במשרד מודעים היטב לחוקי המנהל וערים לדרישות הנהלות היישובים שבאים לידי ביטוי בתקנות ייחודיות עבור ישוב כזה או אחר.

בחירת אדריכל זה עסק לא פשוט ומורכב אף יותר כאשר רוצים לבנות בהרחבות של קיבוצים או במושבים.

לפרטים נוספים, הצעות מחיר בטלפון 08-850-3231 או בצור קשר באתר ונשמח לעזור

אורתם משרד אדריכלות הוקם בסוף שנות השמונים ובעלי ניסיון של עשרות פרויקטים במושבים וקיבוצים, בנוסף למקצועיות ולניסיון, דקלה שלמה צעירי, הבעלים והאדריכלית הראשית במשרד תוכל לספק לכם טיפים וייעוץ בנושא מגורים ובניית בית ביישוב גם מתוך חייה המקצועיים וגם מתוך חייה האישיים, שכן היא בעלת ניסיון רב בבניית בתים ביישובים ויחד עם זאת היא עצמה מתגוררת בישוב ולכן תוכל גם לייעץ ולשים דגשים גם בפן האישי בתהליך התכנון.

בשנים האחרונות מחירי הדירות בישראל זנקו והכפילו את עצמם (03/16), ממוצע דירה 4 חדרים (הנתונים הם עבור בניינים שנבנו ב25 שנים האחרונות) בכ"ס 1.8 מיליון ₪, בפ"ת 1.6 מיליון ₪, תל אביב 3.2 מיליון ₪, בבאר שבע 1 מיליון ₪, בעפולה 0.8 מיליון ₪, ואלה חלק מהדוגמאות וזכרו שאלו מחירים עבור דירות 4 חדרים, ועכשיו מחירי קרקעות (מגרשים) ביישובים, דוגמאות: בהרחבה ביישוב פדויים 500 מ"ר בעלות של 450K ₪, ביישוב אשלים 450 מ"ר בעלות של 390K ₪, דוגמא נוספת ואחרונה בישוב שיבולים 530 מ"ר בעלות של 500K ₪, נו, מה אתם אומרים במחיר של דירת 4 חדרים במרכז אפשר לרכוש קרקע באחד מהיישובים בארץ ולבנות וילה באותו מחיר ולקבל יישוב שקט ונעים עם תחושת ביטחון שקט נפשי ושלווה, כמובן שלצד אלו שרואים את היתרונות בדבר יש גם אלה שרואים את החסרונות וכמו שאנחנו יודעים למטבע 2 צדדים.

אדריכלות קיבוצים

שטחי ההרחבות בקיבוצים קטנים משטחי הבתים בתוך הקיבוץ ונעים בין 400 ל-500 מ"ר ואף חלקם דו משפחתי מה שמשאיר לכל משפחה חלקה של 200-250 מ"ר במקרים אלו (היתרון בדו משפחתי זה במחיר הקרקע).


אדריכלות במושבים

חלק מההתמחות של המשרד זה בידיעת חוקי המנהל החלים על משקים והרחבות במושבים תוך התייחסות ספציפית לכל מושב לפי תקנון המושב אשר משתנה ממושב למושב, שטח ממוצע של מגרשים בהרחבות מושבים הוא כ-500 מ"ר (קצת יותר גדול מהקיבוצים), מה גם שבמושבים כמעט ולא קיים הנושא של דו משפחתי.

משקים במושבים – השטח הצהוב בד"כ נע בין 2.5 ל 3 דונם, כאשר שטח זה מיועד לבניית בתי המגורים, בנוסף יש שטח חקלאי וניתן לבנות עליו סככות חקלאיות ובתי אריזה לצורך או לשירות השטח החקלאי.

כיום יש מושג נוסף שנקרא פל"ח – ראשי תיבות של "פעילות לא חקלאית" גודל השטח משתנה לפי תקנון המושב, זהו שטח שניתן לבנות עליו צימרים, משרדים, מחסנים להשכרה וכדומה.

באורתם אדריכלות תוכלו לקבל מענה מקיף עבור תכנון משק במושב החל מבניית מבנה למגורים דרך תכנון צימרים, משרדים ואף מחסנים ועד לתכנון סככות חקלאיות ובתי אריזה. (תכנון סככות חקלאיות ובתי איזה ניתן כשירות עבור בוני מבנים למגורים ולא כשרות בנפרד)

סגנונות בנייה במושבים ובהרחבות הקיבוצים

סגנונות הבנייה משתנים לפי בקשת הלקוח ובהתאם לצפיותיו, יחד עם זאת נמליץ לכם להתאים את סגנון הבנייה לנוף המקומי, הן לנוף הטבעי והן לנוף הבנוי, באורתם תוכלו לקבל תכנון אדריכלי פרטני או תכנון בדגמים, תכנון בדגמים מומלץ בעיקר בתכנון של מספר מבנים (לקבוצות או פרטיים) ומוזיל את עלות התכנון.

לכל שאלה נוספת בקשה לייעוץ או פרטים נוספים
נשמח לספק תשובות בטלפון 08-850-3231 או בצור קשר באתר,
אורתם אדריכלות בהתיישבות – קיבוצים מושבים והרחבות.

Call Now Buttonהתקשר אלינו דילוג לתוכן